Ostrosłupykurs
Powyżej mamy przykład ostrosłupa. Poniżej inne przykłady.
Szczególnym rodzajem ostrosłupa jest ostrosłup prawidłowy, najczęściej występujący w szkolnych zadaniach. Podobnie jak prawidłowy graniastosłup, ma on wielokąt foremny w podstawie, ale to nie wszystko. Ważne jest położenie wierzchołka. Otóż wierzchołek mówiąc może mało precyzyjnie, leży nad środkiem podstawy. Inaczej: wszystkie krawędzie boczne ostrosłupa prawidlowego są równe, ściany boczne są trójkątami równoramiennymi, a spodek wysokości, czyli punkt wspólny wysokości i podstawy leży na środku podstawy, albo w środku okręgu opisanym na podstawie, albo wreszcie na środku okręgu wpisanego w podstawę.
Objętość ostrosłupa wyraża się wzorem:
- pole podstwy
- wysokość ostrosłupa
Nieco o kątach i innych sprawach
Dalsza część kursu dostępna
dla użytkowników premium
Subskrypcja premium miesięczna
Automatyczna comiesięczna płatność nadająca użytkownikowi dostęp do wszystkich materiałów edukacyjnych w portalu SOFIZMAT.
Płatność kartą. Autoodnawialność można w każdej chwili wyłączyć.
Dostęp premium na 3 miesiące
Jednorazowa płatność nadająca użytkownikowi dostęp do wszystkich materiałów edukacyjnych w portalu SOFIZMAT przez 3 miesiące.
Wszystkie metody płatności:
szybki przelew, BLIK, karta, Google Pay.Szybka i bezpieczna płatność za pomocą PayU.
Wszystkie podane ceny zawierają podatek VAT.- Tysiące kursów, zadań oraz quizów z matematyki i fizyki stworzonych przez ekspertów
- Podzielone tematycznie i ułożone tak, by zwiększyć efektywność uczenia się
- Pełny i wygodny dostęp z dowolnego urządzenia, komputera, tabletu lub komórki
- Najtańszy i najefektywniejszy sposób przygotowania się do matury
- Brak reklam i jakichkolwiek ukrytych kosztów
Chcesz otrzymać fakturę? Napisz na: .
Materiały zamieszczone w portalu SOFIZMAT podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Bez zgody właścicieli zabronione jest m.in. ich kopiowanie, przedruk oraz udostępnianie w całości, jak i w części.