Gwiazdy
kurs

Gdy spojrzymy na nocne, pogodne niebo gdzieś poza miastem, w oczy rzucają się przede wszystkim gwiazdy. Wydaje się, że są głównym składnikiem Wszechświata. Jeśli chodzi o materię świecącą, to jest to prawda. Świecąca materia co prawda stanowi niewielki ułamek całkowitej masy Wszechświata, ale ponieważ o materii ciemnej wiadomo niewiele, albo jeszcze mniej, zajmiemy się gwiazdami, tym bardziej, że jednej z nich – Słońcu – zawdzięczamy energię do życia.
Z ogromnej wiedzy o gwiazdach wybierzemy podstawowe wiadomości o ich najprostszych własnościach: masie, temperaturze, jasności, rozmiarach. Trochę o budowie i ewolucji. Zajmiemy się też sposobami wyznaczania od-ległości do gwiazd.

Dalsza część kursu dostępna
dla użytkowników premium

Subskrypcja premium miesięczna

Automatyczna comiesięczna płatność nadająca użytkownikowi dostęp do wszystkich materiałów edukacyjnych w portalu SOFIZMAT.

Płatność kartą. Autoodnawialność można w każdej chwili wyłączyć.

15 zł

Dostęp premium na 3 miesiące

Jednorazowa płatność nadająca użytkownikowi dostęp do wszystkich materiałów edukacyjnych w portalu SOFIZMAT przez 3 miesiące.

Wszystkie metody płatności:
szybki przelew, BLIK, karta, Google Pay.

35 zł

Szybka i bezpieczna płatność za pomocą PayU.
Wszystkie podane ceny zawierają podatek VAT.

  • Tysiące kursów, zadań oraz quizów z matematyki i fizyki stworzonych przez ekspertów
  • Podzielone tematycznie i ułożone tak, by zwiększyć efektywność uczenia się
  • Pełny i wygodny dostęp z dowolnego urządzenia, komputera, tabletu lub komórki
  • Najtańszy i najefektywniejszy sposób przygotowania się do matury
  • Brak reklam i jakichkolwiek ukrytych kosztów

Chcesz otrzymać fakturę? Napisz na: .

Materiały zamieszczone w portalu SOFIZMAT podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Bez zgody właścicieli zabronione jest m.in. ich kopiowanie, przedruk oraz udostępnianie w całości, jak i w części.

Strona używa plików cookies. Pozostając tutaj zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Zmian możesz dokonać w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Polityka prywatności | Polityka cookies